Tagasi uudiste lehele

Biolagunevad geosünteedid

Roheline mõtteviis ja inimeste kasvav keskkonnateadlikkus on pannud geosünteetiliste materjalide tootjaid töötama välja uudseid, senisest loodussõbralikumaid lahendusi. Hydroseal OÜ-l on hea meel tutvustada kahte sellist toodet nüüd ka Eestis: 100% biolagunev multšmatt ja 100% lambavillast valmistatud erosioonitõkkematt.

20.03.2024

Biolagunev multšmatt – uus standard umbrohutõrjes 

Biolagunev multšmatt on hea alternatiiv polümeerkiududest valmistatud peenravaipadele ja herbitsiididele. Matt on valmistatud naturaalsetest taimekiududest ja komposteerub täielikult, pakkudes seega 100% loodussõbralikku lahendust umbrohutõrjeks. 

Multšmatt on UV-stabiilne, ei vaja katmist ja on täielikult hooldusvaba. Eeldatav eluiga on 3-5 aastat, mille jooksul matt laguneb täielikult temperatuuri ja niiskuse toimel, jättes pinnasesse maha vaid komposteeritava materjali. 

Tänu oma suurepärasele vee- ja õhuläbilaskvusele stimuleerib multšmatt äsja istutatud taimede ja puude kasvu. Sobib ideaalselt ka nõlvadele paigaldamiseks, sest pakub ühtlasi kaitset erosiooni eest.

TOODET SAAB OSTA MEIE E-POEST

Lambavillast erosioonitõkkematt 

Lisaks traditsioonilisele kookosmatile, mida kõige laialdasemalt erosioonitõkkeks kasutatakse, pakume nüüd ka lambavillast valmistatud matti. See koosneb 100% kuumtöödeldud Euroopa päritolu villast. Unikaalses tootmisprotsess ei kasutata PP-niiti, võrku ega muid sidusaineid, vaid ühendatakse villakiud mehaaniliselt nõel- ja kuumtöötlemise teel. See 100% looduslik ja biolagunev matt komposteerub täielikult kahe aasta jooksul, jättes pinnasesse maha vaid orgaanilise materjali ilma mikroplastita.

Villamatt on hea veesidumisvõimega, mistõttu paraneb selle kasutamisel pinnase niiskussisaldus. Erosioonitõkkemati alla külvatud muruseeme tärkab ühtlaselt ja on kaitstud ka põuaperioodi ajal. 

TOODET SAAB OSTA MEIE E-POEST

Roheline tulevik

Kokkuvõttes on siin tutvustatud tooted – nii biolagunev multšmatt kui erosioonitõkkematt – samm edasi jätkusuutlikuma tuleviku suunas. Nende kasutamine aitab säilitada loodust ning vähendada meie ökoloogilist jalajälge.

Featured Image used under license from Shutterstock.com.

0
Minu ostukorv