Sadevesi ja drenaaž

Sademevee- ja drenaažitorusid kasutatakse liigvee ärajuhtimiseks ning pinnase kuivendamiseks. Üheskoos moodustavad nad süsteemi, mis aitab hoida pinnase veetaset optimaalsena. Latis torud on saadaval läbimõõdus De110mm – De400mm.

Hoone sademeveekanalisatsioon

Hoone sademeveekanalisatsiooni eesmärgiks on ära juhtida katuselt tulev vihmavesi, et see ei koguneks õuel lompidesse ega hakkaks ohustama vundamenti ja keldrit. Vihmavesi suunatakse katuserennide ja vihmaveetorude abil maapinnal asuvatesse sademeveelehtritesse, kust see jõuab sademeveetorudesse. Sademeveetorudena kasutatakse seest siledaid, väljast gofreeritud torusid, mis on augustamata.

Sademeveekanalisatsioon hoitakse lahus hoone drenaažisüsteemist, kuna tulvaveest täituvad dreenid hakkaksid suruma vett hoone alusmüüride poole ja torustik hakkaks tööle vajalikule vastupidises suunas.

Sademevesi juhitakse eesvoolu (näiteks kraav) või majast eemal asuvasse põhikaevu.

TOODE ON MÜÜGIL MEIE E-POES

Hoone vundamendidrenaaž

Hoone vundamendidrenaaži eesmärgiks on kokku koguda vundamendi ümbruses leiduv liigvesi ning hoida põhjavesi ohutus sügavuses. Ehitusdrenaažitorudena kasutatakse latis torusid, mis on seest siledad ja väljast gofreeritud. Üldjuhul on torud augustatud 360°, kuid toodetakse ka poolringaugustusega torusid.

Drenaažitorud paigaldatakse drenaažikaevikusse, kus need ümbritsetakse vähemalt 20cm paksuse dreeniva kruusa- või killustikukihiga. Drenaažikaevik ümbritsetakse filterkangaga, et isoleerida dreeniv materjal ülejäänud pinnasest. Hoone nurkadesse paigaldatakse drenaaži kontrollkaevud, mis võimaldavad torustiku hilisemat kontrollimist ja läbipesu.

Drenaaživeed juhitakse eesvoolu (näiteks kraav) või majast eemal asuvasse põhikaevu, kus drenaažitorule paigaldatakse tagasivooluklapp, et takistada suurvee korral selle tagasipääsemist dreeni.

TOODE ON MÜÜGIL MEIE E-POES

Põllumajandusdrenaaž

Põllumajandusdrenaažitorusid ehk rullis drenaažitorusid kasutatakse pinnase veetaseme reguleerimiseks ning märgade alade kuivendamiseks. Torud on 50m pikkuses keras ning saadaval nii filtermaterjaliga kui ilma. Kattematerjalina on kasutusel nii geotekstiil-, kookos- kui PP-filter. Kattematerjali valik sõltub kasutatava pinnase tüübist ja omadustest.

Rullis drenaažitorud tõstavad mulla viljakust, suurendavad saagikust ning parandavad maatüki ligipääsetavust. Lisaks põllumajanduslikule kasutusele leiavad drenaažitorud rakendust ka elamumaa ja rekreatsioonialade kuivendamisel, muutes need piirkonnad paremini kasutatavaks ja ligipääsetavaks.

Rullis drenaažitorud on saadaval läbimõõdus De63mm – De160mm.

TOODE ON MÜÜGIL MEIE E-POES

Esita päring

"*" indicates required fields

0
Minu ostukorv