Tagasi uudiste lehele

Päikeseparkide geotekstiil

Taastuvenergia populaarsus kasvab jõudsalt, kuna üha enam inimesi tunneb muret kliimamuutuste pärast. Erinevalt tuuleenergiast, mis võib olla ebastabiilne ja nõuab suuri algseid investeeringuid, ning hüdroenergiast, mille jaoks Eesti tasasel maastikul sobivaid jõgesid napib, on päikeseparkide loomine osutunud paindlikumaks ja soodsamaks valikuks. Tänu riiklikele toetustele on päikesepaneelide müük Eestis viimasel ajal tõusnud. Just selles vallas on Hydroseal OÜ-l teile põnevaid uudiseid jagada.

12.12.2019

Paari kodumajapidamisseadme laadimiseks ja säästlike LED-valgustite toiteks võib mõned päikesepaneelid paigaldada suvalise hoone katusele või seinale, kuhu piisavalt päikesevalgust langeb, kuid suuremad ning tulusamad päikesepargid, mille peamine eesmärk on toodetava taastuvenergia ühisesse energiavõrku tagasi müümine, ehitatakse siiski maapinnale. Arvestades, et päikesepaneelide tasuvusaeg jääb 8-12 aasta vahele ja eluiga on umbes 25-30 aastat, tuleb mõelda pikema perspektiivi peale. Päikeseparkide rajamine on pikaajaline investeering, mis eeldab taristu väljaehitamisel kvaliteetsete ja pikaealiste materjalide kasutamist. Siinkohal tuleb mängu pinnase erosioon ning päikesepargi korraline hooldamine. Just võimalikult hooldusvaba aluspinna rajamiseks pakubki Hydroseal OÜ spetsiaalselt päikeseparkide ja muude energiarajatiste jaoks välja töötatud kvaliteetset Plantex® Platinium Solar geotekstiili.

Plantex® Platinium Solar on suurepäraste omadustega spetsiaalne pinnakattekangas, mis on UV-kiirgusele väga vastupidav. Geotekstiil on pinnasega ühtesulavat värvi. Kangast ei tule pärast paigaldamist millegagi katta. Plantex® Platinium Solar on suure tõmbetugevusega ja väga vastupidav rebenemisele, kulumisele, ja mis eriti tähtis, UV-kiirgusele, sobides seega suurepäraselt kasutamiseks taastuvenergia projektides. Plantex® Platinium Solar välistab ka vajaduse mürgiste herbitsiidide järele, sest taimed sellest läbi ei kasva. Samal ajal pääsevad õhk ja vesi sellest ikkagi läbi, tagades vee äravoolu ja aidates hoida pinnast stabiilsena. Geotekstiili usaldusväärsus on tõestatud pikkade aastate jooksul välistingimustes läbi viidud katsetega.

Toote ja selle paigaldamise kohta täiendava informatsiooni saamiseks helistage telefonil +372 520 5606 või kirjutage e-posti aadressil gerri@hydroseal.ee. Lisainformatsiooni saate lugeda toote infolehelt.

0
Minu ostukorv