EPDM geomembraan

ELEVATE™ EPDM geomembraan on elastne kummist membraan, mis tänu heale venivusele kohandub isoleeritava aluspõhja järgi. Materjal on saadaval erineva laiustega rullides, mistõttu on kergesti paigaldatav ja leiab laialdast kasutust dekoratiivtiikide, basseinide jm veesilmade rajamisel.

Omadused

EPDM on väga elastne veekindel membraan, väga hea venivusega (venivus üle 300%, mis aitab membraanil võtta kuju isoleeritava aluspõhja järgi) ja temperatuurist sõltumatute omadustega (säilitab elastsuse ka temperatuuril alla -45°C , mis võimaldab kohaneda suurte temperatuuri kõikumistega).

EPDM sisaldab endas UV kiirguse ja erosiooni kaitset ning on samas keskkonnale täiesti ohutu (ISO 14001). Geomembraani eluiga on üle 50 aasta.

EPDM rullid on saadaval laiustes: 6,1; 9,14; 12,19 ja 15,24 m. Iga rull on 30,48 m pikk.

Paigaldamine

EPDM geomembraan, nagu iga teinegi membraan, vajab kaitset mehaaniliste vigastuste eest. Seetõttu tuleb geomembraani pinda kaitsta geotekstiili või peenliiva kihiga. Membraani pinnale ei tohi panna killustikku ega jämedat kruusa, kuna teravate servadega kivid võivad membraani vigastada.

EPDM geomembraani paanide omavaheliseks ühendamiseks ja membraanist läbiviikude tegemiseks kasutatakse spetsiaalset Elevate teipi. Geomembraani paanid liidetakse omavahel liimides, kasutades ühenduste vahel spetsiaalset kahepoolset teipi. Toru ja teiste geomembraanist läbiviikude tegemiseks kasutatakse toorkummil baseeruvat teipi.

Kaldapealsel kinnitatakse EPDM geomembraan ankrukraavi (sügavus ca 15-20cm). Väiksemate tiikide puhul ei ole ankrukraav vajalik – membraani ülemise serva võib peita pinnasesse, kivivooderduse jms alla.

Suurte isoleeritavate pindade puhul on soovitav rajada geomembraani alla ümar või lapik gaasi- ja veedrenaaž.

Ametlik maaletooja

Hydroseal OÜ on ELEVATE™ EPDM geomembraani ametlik maaletooja Eestis.

ELEVATE logo
Hydroseal logo
ELEVATE logo

Esita päring

"*" indicates required fields

0
Minu ostukorv