AIAPIDAJALE
Geotekstiil TYPAR Geoproma
Geotekstiile on saadaval päris erinevas mõõdus ning erinevate füüsikaliste omadustega. Ka kasutusvaldkond on neil materjalidel äärmiselt lai, ulatudes tavalisest koduaiast kuni suurte tööstusparkide ja jäätmejaamadeni välja. Peamiselt kasutatakse geotekstiile erinevate pinasekihtide eraldamiseks, pehme pinnase tugevdamiseks, kallakute ning nõlvade kindlustamiseks ja pinnase erosiooni tõkestamiseks.
Aiapidajatele on meil pakkuda pisemate mõõtmetega geotekstiili TYPAR Geoproma, millel on rullis 25 meetrit 2 meetri laiust geotekstiili. Rull kaalub 6 kilo ja on seega transporditav ka tavalise sõiduautoga. Vastav toode on müügil ka meie e-poes!
Detailsemat infot geotekstiilide TYPAR SF ja Netex kohta leiate siit: https://www.hydroseal.ee/typar-sf ja https://www.hydroseal.ee/netex.
Firestone EPDM geomembraan
Kui geotekstiilid on mõeldud selliste pinnasekihtide isoleerimiseks, mis peavad vee endast läbi juhtima, siis geomembraanid on vastupidiselt mõeldud vett kinni püüdma ning hoidma. Meie poolt müüdav Firestone EPDM geomembraan on väga elastne ja kvaliteetne veekindel membraan, mille kasutusvaldkond on taaskord äärmiselt lai. Koduses majapidamises võib seda kasutada eelkõige dekoratiivtiikide ja basseinide põhja veekindlaks muutmiseks ja isoleerimiseks. Firestone geomembraan sisaldab endas UV kiirguse ja erosiooni kaitset ning on samas keskkonnale täiesti ohutu, küll aga tuleb silmas pidada, et see geomembraan on üsna õrn ja seepärast soovitame selle omakorda katta kas geotekstiili või siis peenliiva kihiga. Samas temperatuurimuutustele on membraan vägagi vastupidav ja säilitab oma elastsuse ka päris külmal talvel. Samuti on tegemist äärmiselt pikaealise materjaliga, mille kasulik eluiga võib küündida koguni üle 50 aasta.
Täpsemad tehnilised näitajad ning näpunäited paigaldamiseks leiate meie Firestone EPDM geomembraani lehelt.
Kookosmatt – erosioonitõkkematt
Kui pinnase aluspõhjaga on tööd tehtud, kerkib tihtilugu üles küsimus, et kuidas tehtut kaitsta ning säilitada selliselt, et ilmastik ja vesi kõike peale esimest paari suuremat vihma omasoodu ümber ei kujunda. Sellisteks puhkudeks on meil nii koduaia kui ka laiemalt maastiku planeerijatele pakkuda välja hea lahendus – erosioonitõkkematid. Need matid on tehtud looduslikust kookoskiust ning pakuvad kaitset vihma-, tuule- ja vee-erosiooni eest koheselt peale paigaldamist. Samal ajal on pinnas kaitstud ja mikrokliima soodustab idanemist ning seemnete kasvu. Peale kõige käitub erosioonitõkkematt ka kui niisutaja ja filter ning loob täiendavalt huumust, soodustades nõnda taimestiku kasvu ja taasmetsastumist. Erosioonitõkkematid on eelkõige väga head abimehed siis, kui tegemist on oma koostiselt pehme ning samas ka reljeefse pinnasega.
Erosioonitõkkemattide täpsemad paigaldusjuhised leiate siit!
Murukärg
Siledamatel pindadel, mis vajavad samuti kaitset erosiooni eest, on üheks võimaluseks kasutada murukärge. Murukärje eelis erosioonitõkkemattide ees on see, et pind, millele see paigaldatakse saab ühtaegu ka väga tugev ja vastupidav raskustele. Sellepärast kasutatakse murukärge vaatamata tema nimele tihtilugu ka sissesõiduteede, jalgradade, puhkeplatside jt. selliste alade katmisel, millel on rohkem liikumist nii jalgsi kui ka erinevate sõidukitega. Seega pole murukärg sugugi vaid vahend kõva pinnaga muru saamiseks, seda võib vabalt täita ka peene killustiku või kruusaga ja kasutada hoopis sissesõidutee või majaesise parkimisplatsi rajamisel.
Murukärge on väga lihtne paigaldada, see on keskkonnasõbralik, hea vee läbilaskevõimega ja tagab tugeva jalgealuse, kuna jaotab pinnasele mõjuva raskuse ühtlaselt kogu pinnale. Murukärg on ilmastiku- ja purunemiskindel, ei libise ega kõdune ning on ühtlasi ka taaskasutatav, mis tähendab, et vajadusel saab selle ühest kohast üles võtta ning kasutada uuesti teises kohas pindade katmisel.
Murukärg on müügis ka meie e-poes! Uuri lähemalt siit!


